Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili nad HC Slovan Bratislava

15.10.2023 Celý región

Nové Zámky 15. októbra (TASR) - Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 10. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1. Triumf Novozámčanov zariadil v 54. minúte americký útočník Troy Loggins. Nové Zámky zdolali "belasých" vo štvrtom vzájomnom stretnutí za sebou.

Slovan mal počas duelu streleckú prevahu (34:23), no domáci aj vďaka výbornej disciplíne dokázali uspieť. Vedenia sa ujali v 10. minúte zásluhou Alberta Michnáča, no v závere prostrednej časti sa po góle Bretta Findlayho začínalo odznovu. Tri body pre domácich napokon zabezpečil Loggins.

Tipos extraliga - 10. kolo:

HC MIKRON Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 10. Michnáč (T. Mikúš), 54. Loggins (Laurenčík, Lee) - 40. Findlay. Rozhodovali: Hronský, Stano - Gegáň, Valo, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0

N. Zámky: Kantor – Laurečník, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala - Stupka, Roy, Loggins - Michnáč, Prokeš, T. Mikúš - Šišovský, Ondrušek, Števuliak - Kováč, Barto, Fafrák

Slovan: Coreau – Sersen, Romančík, Golian, Scheid, Maier, Gachulinec, Beňo - Pecararo, Ranford, O'Brien – Minárik, Preisinger, Takáč – Brown, Findlay, Lukošík – Török, Masnica, Výhonský

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Nitra 4:3

Košice 15. októbra (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Nitra 4:3 v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy. Po dvoch ligových prehrách zabodovali naplno a na konte majú 16 bodov. Nitrania nenadviazali na dve víťazstvá po sebe a s ôsmimi bodmi sú naďalej na predposlednom 11. mieste. Hráči HC Košice v stredu uzavrú svoje účinkovanie v Lige majstrov, keď v domácom zápase nastúpia proti nemeckému tímu Adleru Mannheim.

Po bezgólovej prvej tretine ako prví skórovali hostia, keď sa Buček dostal za obranu súpera a po krátkom úniku prekonal Riečického. Už o 24 sekúnd však Krivošík vyrovnal a o dve minúty na neho nadviazal Fejes - 2:1. Keď Pollock v 32. minúte zvýšil na 3:1 zdalo sa, že domáci majú duel pod kontrolou. Hostia ich však v úvode druhej časti zaskočili, keď Harper znížil na 3:2 a Gill prvým gólom v sezóne využil presilovku - 3:3. Košičania získali tesný náskok späť o 46 sekúnd, keď Pollock strelou z ostrého uhla prekvapil brankára Kašíka - 4:3. Domáci si už náskok nenechali vziať a skóre sa nezmenilo ani počas hry hostí bez brankára.

HC Košice - HK Nitra 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Góly: 22. Krivošík (Pollock, Fejes), 24. Fejes (Berger, Breton), 32. Pollock (Fejes, Krivošík), 49. Pollock (Breton, Šedivý) - 21. Buček (Gates, Gill), 44. Harper (Gajdoš, Gill), 48. Gill (Gates, Jackson). Rozhodovali: Krajčík, Snášel - Šoltés, Pribula, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Košice: Riečický - Olsson, Breton, Zech, Deyl, Ferenc, Šedivý, V. Dravecký ml. - Krivošík, Pollock, Jääskeläinen - Lamper, Chovan, Lunter - Bartánus, Berger, Fejes - Bačo, Šimun, Rogoň

Nitra: Kašík - Kubeš, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača - Harper, Gill, Buček - Jackson, Gates, Bubela - Slovák, Hrnka, Bajtek- Lacka, Pobežal, Griffin

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali Spišskú Novú Ves

Banská Bystrica 15. októbra (TASR) - V 10. kole Tipos extraligy hokejisti Banskej Bystrice zdolali Spišskú Novú Ves 1:0, keď sa v samom závere duelu v oslabení presadil legionár Frank Hora. Domáci sa museli zaobísť bez najproduktívnejšieho hráča Turnbulla, ktorý nenastúpil pre zranenie v hornej časti tela.

Kouč hostí nasadil na prvú bystrickú formáciu štvrtú. Prvá tretina bola opatrná z oboch strán a diváci sa gólu nedočkali ani v strednom dejstve, kde už nechýbali ani vyložené šance na oboch stranách. Mužstvá sa nedokázali presadiť ani v presilovkách, Bystričania nevyužili ani tie, keď hral súper iba v troch. Napokon o výhre tímu spod Urpína rozhodol 34 sekúnd pred koncom obranca Hora, keď namieril z kruhu presne k bližšej žrdi v čase, keď sa z trestnej lavice vrátili dvaja vylúčení Spišiaci a Vartovník hral bez hokejky.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 60. Hora (Bíreš, Bačík). Rozhodcovia: Baluška, Rojík – Synek, Frimmel. Vylúčení na 2. min: 6:6, vyššie tresty: 42. Matoušek 5 + DKZ za podkopnutie – 37. Bortňák 5 + DKZ za pichnutie, presilovky: 0:0 , oslabenia: 1:0, 2153 divákov.

Banská Bystrica: Krošelj – Hora, Bačík, Ďatelinka, Wilde, Pavúk, Žabka, Holenda – Vela, Adam, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – R. Faith, Stránsky, Žitný – Macek, Sojka, Petriska

Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, J. Valach, Žiak, Beaudry, Groch – Hamráček, Bortňák, Vartovník – Archambault, Nellis, Džugan – Burgess, Kerbashian, Majdan – Rapáč, Myklukha, Drábek

Bystričania pokorili Spišiakov jedným gólom, Krošelj: Mali sme šťastie

Banskobystrickí hokejisti sa tešia zo šiestej výhry v sezóne. V nedeľu večer zvíťazili v 10. kole Tipos extraligy na domácom ľade nad Spišskou Novou Vsou 1:0. Vôbec po prvýkrát neinkasovali gól, navyše na tri body im stačil jediný presný zásah a ten prišiel necelých 35 sekúnd pred koncom tretej tretiny, teda v samom závere duelu.

Prišiel v oslabení, no na ľade to vyzeralo úplne opačne, pretože padol v čase, keď sa dvaja Spišiaci vracali z trestnej lavice do obranného pásma a Vartovník hral bez hokejky. K strele z kruhu sa napokon odhodlal bystrický obranca Frank Hora a puk i so šťastím putoval presne k bližšej žrdi. Šťastný legionár "baranov" opísal svoj gól skromne: "Bola to dobrá akcia celej formácie, ja som dostal puk, videl som, že môžem vystreliť, no mal som aj šťastie, že to prešlo do siete. Takto neskorý gól som strelil asi len raz, bola to aj podobná strela. Keď som sa teraz presadil, tak som si na to spomenul, bolo to v ECHL. Do konca ostávalo viac času ako teraz, ale bolo to veľmi podobné."

Hora považuje výhru nad Spišiakmi za zaslúženú: "Odohrali sme dobrý zápas, v oslabeniach aj presilovkách to bolo dobré, každý sa držal plánu, bojoval, nechal na ľade všetko."

Čisté konto zaknihoval v banskobystrickej bránke 36-ročný Slovinec Gašper Krošelj. Aj on vravel po dueli o šťastných troch bodoch: "Na konci sme mali šťastie, že sme napokon dali ten gól my a vyhrali 1:0. Bol to zápas na nervy, do poslednej chvíle človek nevedel, čo sa stane. Náročné to bolo hlavne na konci, takže sme šťastní za tieto tri body. Najhorúcejšie momenty som zažíval v druhej tretine, ktorá bola hore - dole. Potom počas presiloviek súpera a takisto po ich rýchlych protiútokoch. Ubránili sme to, čo bolo kľúčové."

Krošelj odchytal štvrtý zápas za Banskú Bystricu po príchode do mužstva. Na svojom konte má deväť inkasovaných gólov pri bilancii dve výhry a dve prehry. "Sú to skvele pocity, že som zaknihoval nulu pred domácim hľadiskom. Bol to ťažký zápas. Vedeli sme, že Spišská Nová Ves nie je slabý tím, že to bude náročné. Povedali sme si, že v prvej tretine nesmieme dostať žiadny gól a skúsiť aspoň jeden streliť. Udržali sme to na nule, dobre sme hrali v obrane," povedal slovinský reprezentačný gólman.

Liptovský Mikuláš zvíťazil nad Michalovcami

Liptovský Mikuláš 15. októbra (TASR) - Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy doma nad HK Dukla INGEMA Michalovce 2:1. Víťazný gól Liptákov strelil v 37. minúte v presilovej hre útočník Michal Uhrík.

Všetky tri presné zásahy padli v prostrednej časti hry a ani jeden z nich nepadol v rovnovážnom stave. Vedenia sa ujali v 21. minúte hostia zásluhou Chasea Pearsona, ktorý sa presadil v oslabení. Zlá disciplína však Michalovčanov napokon dostihla. V polovici duelu využil presilovku o dvoch hráčov Martin Réway a prvým gólom v sezóne rozhodol Michal Uhrík.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla INGEMA Michalovce 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 32. Réway (Miller), 37. Uhrík (Egle, Berry) - 21. Pearson (Mihalik, Vašaš). Rozhodovali: Výleta, Crman - Kacej, Stanzel, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 1298 divákov

L. Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Vojtech, Uhrík, J. Sukeľ – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Šmída, Vankúš - Tkáč

Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Pišoja, Macejko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Jasečko – Santos, Pearson, Paločko – M. Valach, Heard, Bjalončík – Vašaš, Buc, Kabáč – Solenský, Fedor, Stripai

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali na domácom ľade HK Dukla Trenčín

Humenné 14. októbra (TASR) - Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy na domácom ľade HK Dukla Trenčín 3:1 a prerušili tak trojzápasovú šnúru prehier. V tabuľke je ale nováčik najvyššej súťaže naďalej na poslednom mieste.

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, no boli to práve domáci Humenčania, ktorí sa v 11. minúte dostali do vedenia zásluhou Dávida Šoltésa. Ten sa po zmätku v trenčianskom pásme zorientoval najlepšie spomedzi všetkých. V druhej tretine Trenčín po únavnom snažení sa našiel recept na brankára Galimova, keď presilovku využil v 26. minúte Tor Immo. Misky váh však Dukla napriek veľkému tlaku na svoju stranu nepreklopila, ba práve naopak, krásnym gólom sa presadil domáci Vaško. V tretej tretine si Humenné svoje vedenie postrážilo a gólom do opustenej brány hostí spečatilo svoju prvú výhru v riadnom hracom čase na domácom ľade v tejto sezóne.

HC 19 Humenné – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 11. Šoltés (Pereskokov, Lapšanský), 38. Vaško (Borov, Kuru), 60. Linet (Galimov) - 26. Immo (Conway, Giľák). Rozhodovali: Korba, Štefik – Bogdaň, Ordzovenský vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1920 divákov

Humenné: Galimov - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický - Lapšanský, Pereskokov, Šoltés - Handlovský, Linet, Kriška - Borov, Kuru, Vaško - Michalík, Krajňák, Lačný

Trenčín: Lacouvée - Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hudec, Nemčík, Bokroš - Charbonneau, Baláž, Petráš - Hertzberg, Conway, Eriksson - Hudec, Sojčík, Giľák - Sloboda, Lichanec, Krajčovič

Krivošík: "Víťazstvo sme už potrebovali"

Hokejisti HC Košice sa víťazne naladili na svoj záverečný zápas v Lige majstrov. V nedeľňajšom stretnutí 10. kola Tipos extraligy zdolali Nitru 4:3 a po troch prehrách (dve v lige, jedna v LM) zabodovali naplno. Trénera domácich Dana Cemana nepríjemne prekvapilo menšie sebavedomie jeho zverencov v tretej tretine, kormidelník Nitry Antonín Stavjaňa napriek prehre pochválil svoj tím.

Košičania prehrali pred týždňom so Zvolenom, následne podľahli v Lige majstrov švédskemu tímu AIK Skelleftea a chuť si nenapravili ani v piatok v Spišskej Novej Vsi. Proti Nitre, ktorá bola a napokon aj ostala na predposlednom mieste, už chceli bodovať naplno. "Do zápasu sme chceli ísť s väčšími emóciami než v piatok v Spišskej Novej Vsi. Chlapci predviedli celkom dobrú prvú aj druhú tretinu. Myslím si však, že sme v tretej tretine vyzerali mimoriadne nervózne. V minulej sezóne sme zvykli súpera v tretej tretine "dorážať," no teraz sme nevyzerali príliš sebavedomo. Musím pochváliť Nitru, ktorá spravila niekoľko zmien. Najmä trojicu Sahir Gill, Stephen Harper, Samuel Buček sme mali problém zastaviť. Hrali sme proti veľmi dobrému tímu," poznamenal tréner "oceliarov" Dan Ceman.

Košičanov potiahla za víťazstvom najmä dvojica legionárov Hunter Fejes (1+2) a Brett Pollock (2+1). Sekundoval im aj Filip Krivošík s bilanciou 1+1. Svoj štvrtý gól v sezóne dosiahol proti tímu, v ktorom odohral uplynulé dve sezóny. "Bolo to veľmi špecifické. Mám tam veľa kamarátov, na ktorých mi záleží a som aj ich fanúšik," priznal po zápase, ktorý podľa neho priniesol zbytočnú drámu. "Možno zbytočne sme sa v tretej tretine stiahli a snažili sa ubrániť výsledok, ale na druhej strane Nitra nemala z toho tlaku vyložené šance. Bola to od nás zbytočná dráma, ale celkovo dobrý výkon. Liga je už veľmi vyrovnaná a je jedno, s kým hráte. Samozrejme, že sme to víťazstvo už potrebovali ako soľ a som rád, že to dnes vyšlo. Snažili sme sa nastúpiť čo najtvrdšie, aby sme sa aj my zobudili. Pomohli nám aj fanúšikovia," priznal Kriovšík.

Podľa trénera Antonína Stavjaňu nemuseli jeho zverenci odchádzať naprázdno. "Myslím si, že nejaký bod by nám dnes svedčal. Najmä po tom, čo sme dokázali zmazať dvojgólové manko a mali sme "momentum" na svojej strane. V závere sme mali ešte niekoľko sľubných situácií, ale po dobrom výkone odchádzame bez bodu," poznamenal Stavjaňa. Kritickejší bol strelec úvodného gólu hostí Samuel Buček, podľa ktorého si Nitra nezaslúžila zvíťaziť: "Bolo cítiť, že Košičania sú zvyknutí na širšie klzisko. My sme mali problém preberať si hráčov a keď začali krúžiť v pásme, tak nás niekoľkokrát "zatavili." Spravili sme chyby v predbránkovom priestore, z ktorého by sme nemali inkasovať. Po tom, čo sme vyrovnali na 3:3, sme boli blízko k bodom, no následne sme dostali smoliarsky gól. Myslím si však, že sme si nezaslúžili zvíťaziť, lebo sme nehrali po celých 60 minút," poznamenal Buček, ktorý strelil v Košiciach svoj siedmy gól v sezóne.

Zvolen prehral v Poprade 2:3 sn, ale vrátil sa na čelo tabuľky

Poprad 15. októbra (TASR) - Hokejisti Zvolena prehrali v 10. kole Tipos extraligy na ľade Popradu 2:3 po nájazdovom rozstrele, ale vrátili sa na čelo tabuľky. Rozhodujúci gól strelil v štvrtej sérii ukrajinský útočník Oleksandr Peresunko. Hostia majú rovnaký počet 22 bodov ako druhá Spišská Nová Ves, no majú lepšie skóre i vzájomný zápas.

Domáci vstúpili do duelu aktívnejšie, ale skóre otvoril Zvolen. V 12. minúte Mitch Hults prihral Matejovi Kašlíkovi, ktorý prekonal brankára Adama Vaya. "Kamzíci" v prostrednej časti vyrovnali, keď Peter Kundrik využil chybu hostí, prenikol po ľavej strane a pred bránkou našiel úplného voľného Andreja Kukuču. V tretej dostal domácich do vedenia Tyler Coulter, ktorý dosiahol prvý gól v drese Popradu. Zvolenčania však v 55. minúte vyrovnali vďaka Coleovi Hultsovi. V nájazdoch sa presadili na domácej strane Max Gerlach a Peresunko, za hostí len kapitán Peter Zuzin.

V drese Popradu nenastúpil útočník Tomáš Záborský, ktorý v piatkovom zápase na ľade Slovana Bratislava utrpel otras mozgu.

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 25. Kukuča (Kundrik), 44. Coulter (Dmowski, Kotvan), rozh. nájazd Peresunko – 12. Kašlík (M. Hults), 55. C. Hults (Kašlík). Rozhodovali: Fridrich, Goga – Orolin, Jurčiak, vylúčení: 0:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Poprad: Vay – Betker, McFadden, Turan, Kotvan, Česánek, Brejčák, Drgoň – Gerlach, Coulter, Dmowski – Kukuča, Mlynarovič, Kundrik – Svitana, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Šotek

Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Haborák – Šiška, Langkow, Bondra – Kašlík, M. Hults, Mucha – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Fekiač, Csányi